Познати сите пилоти за следната сезона во Формула 1

Со денешното ангажирање на Ленс Строл како вториот пилот во Форс Индија, комплетирана е листата на возчите во тимовите на Формула 1 за следната натпреварувачка сеозна.

Листа на 20 пилоти во 10 тимови во Формула 1, кои следната недела ќе настапуваат на пистите ширум светот.

Мерцедес: Луис Хамилтон, Валтери Ботас;
Ферари: Себастијан Фетел, Шарл Леклер;
Ред Бул: Макс Верстапен, Пјер Гасли;
Мекларен: Карлос Сајнц Јуниор, Ландо Норис;
Рено: Даниел Рикардо, Нико Хулкенберг;
Заубер: Кими Раиконен, Антонио Џовинаци;
Хас: Ромен Грожан, Кевин Магнусен;
Форс Индија: Серхио Перез, Ленс Строл;
Торо Росо: Даниел Квјат, Александар Албон;
Вилијамс: Џорџ Расел, Роберт Кубица. вз/сп/