Познати сите четвртфиналисти на Мастерсот во Рим
Foto

Познати сите четвртфиналисти на Мастерсот во Рим

На тенискиот Мастерс турнир од серијата 1000 во Рим синоќа се комплетираше осминафиналната фаза по која се формирани четвртфиналните двојки.

Помеѓу осумте најдобри место изборија и првите двајца носители, Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал.

Двојки за 1/4 финалето:

Новак Ѓоковиќ (Србија) – Доминик Копфер (Германија)

Матео Беретини (Италија) – Каспер Руд (Норвешка)

Денис Шаповалов (Канада) – Григор Димитров (Бугарија)

Диего Себастијан Шварцман (Аргентина) – Рафаел Надал (Шпанија).

Наградниот фонд на турнирот изнесува 3,85 милиони долари.

0 Коментари

Остави коментари