Познати полуфиналните двојки во ФА Купот, 4-те фудбалски гиганти се во игра
Foto

Познати полуфиналните двојки во ФА Купот, 4-те фудбалски гиганти се во игра

По одигрување на последниот дуел од четвртфиналната фаза во кој Манчестер сити го совлада Њукасл (2:0), формирани се двојките за полуфиналето во англискиот ФА Куп.

За влез во големото финале ќе се борат:

Манчестер Јунајтед – Челси

Арсенал – Манчестер Сити.

Натпреварите ќе се одржат на 18 и 19 јули. Финалето на ФА Купот е закажано за 1 август.

0 Коментари

Остави коментари