Познати двојките за плејофот во НБА-лигата
Foto

Познати двојките за плејофот во НБА-лигата

Со одигрувањето на последните натпревари од лигашкиот дел ноќта меѓу среда и четврток заврши првиот дел од сезоната во НБА-лигата. По осум екипи од двете конференции ќе разигруваат за титулата, а последен кој обезбеди учество во плејофот е тимот на Детроит.

Двојки во Западната конференција:

Голден стејт – Лос Анџелес клиперс

Денвер – Сан Антонио

Портланд – Оклахома

Хјустон – Јута.

Во првата рунда од плејофот на Истокот се среќаваат:

Милвоки – Детроит

Торонто – Орландо

Филаделфија – Бруклин

Бостон – Индијана.

Плејофот почнува на 13 април, серијата ќе трае до четири добиени натпревари. 

0 Коментари

Остави коментари