Пожар во затворот во Идризово
Foto

Пожар во затворот во Идризово

Во казнено поправниот дом Идризово во раните утрински часови во избувнал пожар. Од противпожарната бригада информираат дека пожарот бил пријавен околу 4 часот утринава и избувнал на кровот каде изгорела кровна конструкција. Противпожарните служби интервенирале со едно возило и четворица пожарникари. Штетата била околу 15 000 денари, а пожарот бил ставен под контрола за еден час.

  

0 Коментари

Остави коментари