Полициска акција во скопско Љуботен, се криумчарела акцизна стока
Foto

Полициска акција во скопско Љуботен, се криумчарела акцизна стока

Финансиската полиција во координација со МВР од рано утринава спроведува голема полициска акција во скопското село Љуботен поради основи за сомнение за кривично дело криумчарење на акцизна стока и царинска измама.

Неофицијалните информаци се дека акцијата е за сузбивање на шверц на тутун.

Селаните се револтирани, па го изнесоа тутунот надвор. Припадници на МВР се повикани за асистенција.

Од Финансиската полиција најавија повеќе информации во текот на денот.

 

 

 

 

 

0 Коментари

Остави коментари