Полицијата застрела маж со нож на парискиот аеродром Шарл де Гол

Маж бил застрелан од полицаец утринава на аеродромот Роаси/Шарл де Гол, во близина на Париз, откако замавнал со нож, соопштија аеродромски и полициски извори.

 

Полицијата утринава неутрализираше опасно лице кое имаше ладно оружје на аеродромот Роаси/Шарл де Гол, соопшти париската полициска префектура на Твитер.