Покетино по елиминацијата на Баерн: Многу сум среќен за моите играчи
Foto

Покетино по елиминацијата на Баерн: Многу сум среќен за моите играчи

Тренерот на Пари Сен-Жермен, Маурисио Покетино ги сподели своите впечатоци по синоќешниот реванш четвртфинален натпревар од Лигата на шампионите против Баерн Минхен (0:1). Во првиот натпревар, парижаните победија со 3: 2 и се пласираа во полуфиналето.

– Бевме многу фокусирани. Тоа беше навистина тежок натпревар. Многу сум среќен за моите играчи. Да се ​​дојде до полуфиналето е голем настан за сите нас. Тешко е да уживате во играта кога сте на работ, но јас се обидувам. Секој пат кога однадвор се чини дека ја одржувам свежината, но внатре во мене е вистински стрес. Ова е адреналин кој сите го сакаме. Кога бев дома без работа, ми недостасуваше таков адреналин. Штета што не постигнавме гол, но во целина сум задоволен од двата натпревара со Баерн, изјави Покетино.

Во полуфиналето ПСЖ ќе игра против победникот од двојката Манчестер Сити – Борусија (2:1 прв натпревар).

0 Коментари

Остави коментари