Поевтинуваат горивата

Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 од полноќ се намалува за 1,00 денари, а на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98, како и на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1) за 0,50 денари по литар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика и водни ресурси.

Новата цената на ЕУРОСУПЕР БС - 95 ќе биде 77,00 денари, ЕУРОСУПЕР БС - 98 ќе се продава за 79,50, ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) за 66,50, а Екстра лесното 1 (ЕЛ-1) за 65,50 денари за литар.

За 0,465 денари поевтинува и Мазутот М-1 НС и еден килограм ќе чини 39,155 денари.