Почнува изградбата на фабриката „Балканлар Пластик“ во ТИРЗ Скопје1
Foto

Почнува изградбата на фабриката „Балканлар Пластик“ во ТИРЗ Скопје1

Во ТИРЗ Скопје1 денеска ќе почне изградбата на фабриката „Балканлар Пластик“.
 
На настанот, како што соопшти владината прес-служба, ќе се обратат премиерот
 Зоран Заев, вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев, министерот за економија, Крешник Бектеши и директорот на Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони, Александар Младеновски.

0 Коментари

Остави коментари