Починаа двајца тетовци од ковид 19
Foto

Починаа двајца тетовци од ковид 19

Починати двајца тетовци од ковид 19, потврди за тв 24 директорот на тетовската болница Флорим Бесими. Тој вели дека пред една недела согалсно протоколите двете лица од како им бил дијагностициран ковид 19 биле препратени на инфективната клиника во Скопје каде што и починале со тешка клиничка слика.

 

0 Коментари

Остави коментари