Почина уште една патничка од превртениот автобус кај Лесковац
Foto

Почина уште една патничка од превртениот автобус кај Лесковац

Македонската државјанка С.Т., која беше тешко повредена во несреќата  кај Лесковац кога од патот излета автобус со патници од Македонија и се преврте, починала ноќеска во Клиничкиот центар во Ниш, јавува Танјуг. Ова е четврта жртва од несреќата што се случи на 16 декември, во која шест лица беа тешко повредени, а 32 полесно. С.Т. заедно со уште една повредена патничка во Клиничката болница во Ниш била приклучена на апарати за дишење. Во нишкиот Клинички центар биле донесени уште четири потешко повредени патници, чија состојба е стабилизирана. Автобусот на струшката компанија „Еуробус“ на 15 декември во 19 часот тргнал од Битола за Виена и околу 1:40 часот минатата недела наутро се преврте во близина на Лесковац. Во време кога се случила несреќата имало интензивни снежни врнежи.

0 Коментари

Остави коментари