Почина митрополитот црногорско приморски Амфилохиjе
Foto

Почина митрополитот црногорско приморски Амфилохиjе

Митрополитот  црногорско приморски Амфилохије утрово почина во Клиничкиот болнички центар на Црна Гора, соопшти Митрополијата.

Митрополитот Амфилохије почина во осум часот и 20 минути, а Митрополијата наведе дека дополнително ќе биде известена јавноста за деталите за погребот.

0 Коментари

Остави коментари