ПМФЛ: Шкупи зема бод од Шкендија, Македонија го среди Работнички
Foto

ПМФЛ: Шкупи зема бод од Шкендија, Македонија го среди Работнички

Нерешено 1:1 заврши дербито на 12. коло од Првата македонска фудбалска лига, одиграно попладнево во Тетово меѓу Шкендија и Шкупи.

Пред ова коло, ова беше дуел на двете првопласирани екипи, но по денешната победа на Македонија ЃП, „лавовите“ се најдоа на втората позиција.

Резултати:

Академија Пандев – Пелистер 3:2

Работнички – Македонија ЃП 1:3

Шкендија – Шкупи 1:1

Силекс – Беласица 0:1

Струга Трим Лум – Ренова 1:0.

Вчера, Борец – Вардар 0:2.

Табела: Шкендија 26 бода, Македонија ЃП 25, Шкупи 24, Борец 19, Струга Трим Лум 19, Вардар 16, Силекс 14, Работнички 13, Пелистер 12, Академија Пандев 10, Ренова 8, Беласица 8.

0 Коментари

Остави коментари