Пешак смртно настрада во сообраќајна несреќа на излезот од Охрид
Foto

Пешак смртно настрада во сообраќајна несреќа на излезот од Охрид

Едно лице го загуби животот во сообраќајна несреќа што вечерва се случи на излезот од Охрид на магистралниот пат кон Битола.

Според првичните информации, повозрасно лице бил прегазено од моторно возило „Ауди“ со охридски регистарски таблички на коловозот кај село Лескоец, што се наоѓа на самиот излез од Охрид.

Полицијата го потврди случајот, на самото место се врши увид што треба да ги утврди причините за несреќата, а повеќе информации од СВР најавија за утрешниот ден.

0 Коментари

Остави коментари