Пендаровски: Патот е трасиран, заедно одиме напред
Foto

Пендаровски: Патот е трасиран, заедно одиме напред

Изборната кампања на претседателските кандидати влегува во последната фаза. Уште eдна недела пред одржувањето на првиот круг од претседателските избори. И оваа недела тројцата претседателски кандидати ги продолжуваат митинзите и средбите со граѓаните. Кандидатот поддржан од СДСМ, Стево Пендаровски, денеска ќе биде на митинг во Куманово. Вчера од митингот во Скопје порача дека само еден е патот кон прогрес, а води преку ЕУ и НАТО.

0 Коментари

Остави коментари