Пендаровски на митинг во Штип
Foto

Пендаровски на митинг во Штип

Кандидатите за претседател на државата и денеска во рамки на кампањата ќе ги претстават своите изборни програми на средби со граѓани и митинзи. Кандидатот на сдсм и коалицијата, Стево Пендаровски ќе биде на митинг во Штип. Пендаровски претходно ќе има и средби со граѓаните на Кратово, Пробиштип и Карбинци.

Вчера на митингот во Гостивар повика на масовна излезеност за да се обезбеди стабилен напредок на државата.

0 Коментари

Остави коментари