Пендаровски: Глас за Силјановска е глас за Груевски

Во недела треба да гласаме за претседател кој ќе не претставува во светот и ќе биде претседател на сите граѓани и ке работи за интересите на државата, а не за партијата која го донела на власт, изјави кандидатот за претседател Стево Пендаровски пред граѓаните во КумановоПендаровски повтори дека како што рече гласот за Силјановска Давкова е глас за Груевски.

Лидерот на СДСМ Зоран Заев порача дека претседателот е над сите во државата. Вели по патувањето во Берлин може да каже дека датум за преговор.