Пандев, Елмас и Алиоски во прв план – официјална фотографија на нашата „армија“
Foto

Пандев, Елмас и Алиоски во прв план – официјална фотографија на нашата „армија“

Македонската фудбалска репрезентација ги брои последните часови до почетокот на средбата против Австрија на ЕП, прва историска во македонскиот репрезентативен фудбал.

Од објавите на социјалните мрежи, се констатира дека фудбалерите уживаат во престојот во Букурешт, а денеска тие правеа и официјална фотографија за ЕП 2020.

 

Мечот со Австрија е во недела (13.06) со почеток од 18 часот, а потоа следуваат дуелите со Украина и Холандија.

0 Коментари

Остави коментари