Отворено студио - 24.7.2020
Foto

Отворено студио - 24.7.2020

Сите патишта водат до Мала Речица – вака раководството на ДУИ ја прослави победата во албанскиот политички кампус по 15. јули – но дали навистина патот до премиерскиот кабинет на Илинденска води преку Мала Речица или пак има заобиколни патишта до него?

Постизборната игра на нерви продолжува – кој ќе прави Влада?

Продолжува и растот на заразени од коронавирусот во Македонија – здравствените работници на крајот на силите, а се повеќе пациенти во болниците – смртните случаи секојдневие во Ковид центарот „8. Септември“ – зошто е толкава смртноста...

Во првиот дел од Отвореното студио интервју со потпретседателката на ДУИ и градоначалничка на Тетово, Теута Арифи, во вториот дел од отворената програма разговор со директорот на ГОБ „8. Септември“ – Христијан Костов.

 

0 Коментари

Остави коментари