Ѓоковиќ против Циципас за трофејот во Дубаи
Foto

Ѓоковиќ против Циципас за трофејот во Дубаи

Новак Ѓоковиќ ќе биде ривал на Стефанос Циципас во финалето на АТП турнирот во Дубаи. Српскиот тенисер во полуфиналето спаси три меча топки и на крајот славеше над Гаел Монфис со 2:6, 7:6, 6:1.

„Имав среќа да најдам начин да се вратам во вториот сет. Имав сет топка на 5:4 и 6:5, но Гаел одигра фантастично, никогаш подобро. Многу тешко е да се пробие кога игра онака во дефанзива. Имаше навистина одличен настап“, рече Ѓоковиќ.

Стефанос Циципас во првото полуфинале го елиминира Британецот Даниел Еванс со 6:2, 6:3.

0 Коментари

Остави коментари