Оклахома го победи Лејкерс за првпат сезонава, Торонто со седми триумф во низа
Foto

Оклахома го победи Лејкерс за првпат сезонава, Торонто со седми триумф во низа

За прв пат од почетокот на сезоната 2019/20, кошаркарите на Оклахома сити забележаа победа над Лос Анџелес Лејкерс, тим кој веќе го обезбеди првото место во Западната конференција.

Белег на ноќта во најсилната светска кошаркарска лига стави и актуелниот шампион Торонто кој стигна до седмата победа во низа.

Резултати:

Јута – Мемфис 124:115

Сан Антонио – Денвер 126:132

Вашингтон – Филаделфија 98:107

ЛА лејкерс – Оклахома 86:105

Орландо – Торонто 99:109

Бостон – Бруклин 149:115.

Пласман Западна конференција: ЛА лејкерс 51-16 (победи-порази), ЛА клиперс 45-22, Денвер 45-23, Јута 43-25, Хјустон 42-25, Оклахома 42-25,….

Пласман Источна конференција: Милвоки 54-14, Торонто 49-18, Бостон 45-23, Мајами 43-25, Индијана 42-26, Филаделфија 41-27,…

0 Коментари

Остави коментари