Одбраната на Боки 13 ги предложи Јовче Ременски, Сергеј Варошлија и Дејан Панделески за сведоци во „Рекет“
Foto

Одбраната на Боки 13 ги предложи Јовче Ременски, Сергеј Варошлија и Дејан Панделески за сведоци во „Рекет“

Одбраната на првообвинетиот Бојан Јовановски за наредното рочиште за случајот „Рекет" за сведоци ги предложи Сергеј Варошлија, Јовче Ременски, сопругот на пратеничката Фросина Ременски и Дејан Панделески.

Поранешниот градоначалник на општина Центар Владимир Тодоровиќ денеска не се појави во судот, бидејќи бил на службен пат во Бугарија.

Судот го одби барањето на обвинетиот Бојан Јовановски за укинување на мерката притвор. Судењето продолжува утре.

 

0 Коментари

Остави коментари