Од утре стартува дневната евтина тарифа на струјата

Се навестува ли поскапа струја за граѓаните од Нова година? Државните електрани му понудија на универзалниот снабдувач ЕВН хоум седум и пол проценти поскапа струја. Во меѓувреме од утре стартува евтината дневна тарифа на струјата во периодот од 13 до 15 часот.