Од полноќ нови цени на горивата: Дизелот поевтин за денар, бензините поскапуваат за денар и за денар ипол

Од ноќеска на полноќ, малопродажната цена на бензинот еуросупер бс-95 се зголемува за 1,00 ден/лит. Со тоа малопродажната цена ќе изнесува 87,50 ден/лит- одлучи Регулаторната комисија за енергетика.

И цената  на бензинот еуросупер бс-98  се зголемува за 1,50 ден/лит  и ќе изнесува 90,00 ден/лит.додека, малопродажната цена на еуродизел се намалува за 1,00 ден/лит. И ќе чини  80,00 ден/лит..