Облачно со магла по котлините
Foto

Облачно со магла по котлините

Времето претпладне ќе биде облачно, по котлините магливо, а попладне ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во крајните јужни делови ќе има услови за слаб дожд. Во западните делови ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Минималната температура ќе биде во интервал од 2 до 8 степени, а максималната ќе достигне од 16 до 22 степена.

Во Скопје претпладне времето ќе биде облачно и магливо, а попладне променливо облачно. Минималната температура ќе достигне до 7 степени, а максималната до 17 степени.

0 Коментари

Остави коментари