Новак тргнува по ново финале против Рубљов

Новак Ѓоковиќ (36) е подготвен да стигне до уште едно големо финале преку Андреј Рубљов (26). Српскиот ас по шести пат во кариерата ќе се сретне со рускиот играч, а досега има позитивен скор (4:1 во победи).

Ноле ги победи Ечевери, Грикспор и Руне на патот до полуфиналето на Мастерсот во Париз, додека актуелниот петти играч на АТП листата беше подобар од Нишиока, Ван де Зандшулп и Де Минор.