Нова средба Заев-Касами, ќе има ли договор?
Foto

Нова средба Заев-Касами, ќе има ли договор?

Уставните измени во третата и финална фаза денеска повторно пред пратениците во собранието откако вчера седницата беше одложена и презакажана за денеска напладне. Премиерот Зоран Заев и денеска беше во преговори со партијата Беса на Биљал Касами, која има два пратеника во Собранието, околу нивните барања за уставните измени.

0 Коментари

Остави коментари