Нова драма за претстојното „Ел Класико“
Foto

Нова драма за претстојното „Ел Класико“

Проблемите продолжуваат околу спроведувањето на големото дерби помеѓу Барселона и Реал Мадрид.

Двете екипи требаше да играат на 26 октомври, но нивниот натпревар беше презакажан за 18 декември од безбедносни причини. Претседателот на Ла Лига, Хавиер Тебас, сега објави дека почетокот на дербито може да се промени.

– Сè уште размислуваме кога да се игра, затоа што не сакаме да се совпадне о ниту еден од натпреварите од Купот тој ден, рече Тебас.

 

Значи, опциите се натпреварот да започне помеѓу 12 и 16 часот, што е добро за навивачите од Азија, но ако денот ее петок или сабота, а не среда, како што ќе биде сега случај.

0 Коментари

Остави коментари