Норис се извини што кажа дека рекордот на Хамилтон „не значи ништо“
Foto

Норис се извини што кажа дека рекордот на Хамилтон „не значи ништо“

Пилотот на Мекларен, Ландо Норис, се огласи на Твитер и се извини за неговото неодамнешно интервју.

Претходно, Норис изјави дека рекордот на Луис Хамилтон по бројот на победи во Формула 1 „не му значи ништо“.

Морам да се извинам, бев глупав и несовесен кога кажав некои работи во медиумите. Јас не покажав соодветна почит кон одредени луѓе. Јас не сум таков човек, затоа мора да им се извинам и на луѓето што ги повредив и на оние што ги читаат или слушаат моите зборови, напиша Норис на Твитер.

Хамилтон во неделата ја забележа 92. Победа во Формула 1 шампионатот и постави нов рекорд соборувајќи го досегашниот на Михаел Шумахер кој изнесуваше 91 победа.

0 Коментари

Остави коментари