Њу Орлеанс ја прекина серијата од 13 загубени натпревари
Foto

Њу Орлеанс ја прекина серијата од 13 загубени натпревари

Кошаркарите на Њу Орлеанс забележаа победа на гостувањето кај Минесота со 107:99 и успеаја да ја прекинат „црната серија“ која траеше 13 меча.

За Њу Орлеанс ова беше седми триумф на 22 натпревара оваа сезона.

Резултати на натпреварите од НБА лигата играни ноќта меѓу среда и четврток:

Кливленд – Шарлот 100:98

Детроит – Торонто 99:112

Филаделфија – Мајами 104:108

Вашингтон – Чикаго 109:110 (по продолжение)

Минесота – Њу Орлеанс 99:107

Оклахома – Мемфис 126:122

Денвер – Орландо 113:104

Далас – Бостон 103:109

Портланд – Голден стејт 122:112.

Со биланс 24 победи и четири порази Милвоки бакс и Лос Анџелес лејкерс се екипите со најдобар биланс во досегашниот дел од сезоната.

0 Коментари

Остави коментари