Никола Поповски позитивен на ковид 19
Foto

Никола Поповски позитивен на ковид 19

Поранешниот министер за надворешни работи од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Никола Попоски вечерва соопшти дека е позитивен на Ковид-19.

- Добив позитивен разултат на тест за ковид. Добар сум и немам симптоми. Не смееме никако да ја потценуваме епидемијата, напиша Попоски на Фејсбук.

Foto

0 Коментари

Остави коментари