Наполи ја откри статуата на Диего Марадона
Foto

Наполи ја откри статуата на Диего Марадона

Пред дербито со Лацио, Наполи свечено ја откри статуата на нивната легенда, Диего Армандо Марадона. Марадона го напушти светот на 25. ноември минатата година, но тој никогаш нема да замине од меморијата на навивачите на Наполи. Неговото дело вечно ќе се раскажува во овој град.

Наполи прво го именуваше стадионот по него, а денеска откри и статуа со неговиот лик која ќе стои пред стадионот.

0 Коментари

Остави коментари