Најмалку 10 жртви, петмина повредени во автобуска несреќа во Русија
Foto

Најмалку 10 жртви, петмина повредени во автобуска несреќа во Русија

Најмалку десет лица загинаа, а пет се повредени кога автобус се преврте во регионот Трансбајкал, на рускиот далечен исток.

Според првичните информации, пет лица се хоспитализирани, изјави портпарол на локалната сообраќајна полиција.

Други информации за несреќата засега се непознати.

0 Коментари

Остави коментари