Надал го совлада Иснер во Рим
Foto

Надал го совлада Иснер во Рим

Рафаел Надал вчера извојува победа над Американецот Џон Иснер на АТП турнирот во Рим.

Во мечот Надал не загуби ниту еден сервис и со 6-3 и 6-1 обезбеди место во осминафиналето од турнирот, каде ќе се соочи со Денис Шапавалов.

Откако се повреди за време на полуфиналната победа над Карлос Алкараз на Индијан Велс во март, Надал се врати на терените на Мадрид Опен минатата недела, кога беше поразен од 19-годишниот Шпанец во четвртфиналето.

Турнирот во Рим претставува последно загревање пред да се обиде да го додаде Отвореното првенство на Франција на рекордот од вкупно 13 титули.

0 Коментари

Остави коментари