Над 30 луѓе повредени при земјотрес во Сечуан
Foto

Над 30 луѓе повредени при земјотрес во Сечуан

Најмалку 31 човек се повредени во земјотресот со интензитет од 5,4 степени според Рихтеровата скала што ја погоди југозападната провинција Сечуан.

Вкупно 21 лице се хоспитализирано поради здобиените повреди.

Синоќешниот земјотрес бил на длабочина од 10 километри во близина на градот Ибин, а утрово регистриран е уште еден земјотрес со интензитет од 4,6 степени на длабочина од 14 километри.

Серија силни земјотреси беа регистрирани во Сечуан на 18 јуни при што загинаа 13, а повредени беа над 200 луѓе.

0 Коментари

Остави коментари