На 50% зголемен капацитетот на Арената во Букурешт
Foto

На 50% зголемен капацитетот на Арената во Букурешт

На синоќешната седница на Владата на Романија, одлучено е место 25 насто, капацитет на Арената во Букурешт за натпреварите од ЕП во тој град, каде што и Македонија ќе одигра два меча, да се зголеми за двојно.

За мечевите со Австрија и Украина, дозволено е 27.000 фанови на трибините. Ова значи дека ќе има можност за повеќе фанови и на нашата репрезентација.

0 Коментари

Остави коментари