МЗТ Скопје го совлада Гостивар за осма победа по ред во домашното првенство
Foto

МЗТ Скопје го совлада Гостивар за осма победа по ред во домашното првенство

Ниту полната сала и големата поддршка што ја добија кошаркарите на Гостивар не им беше доволна да го избегнат поразот од МЗТ Скопје Аеродром кој стигна до осмата победа по ред во Првата лига.

Конечниот резултат од вечерашното дерби во салата „Младост“ е 74:61 за аеродромци.

Марко Симоновски и Иве Иванов со по 17 натпревари беа најефикасни во победничкиот тим.

На другите натпревари од 14.коло постигнати се ове резултати:

Работнички – Куманово со 88:79

Вардар – Фени Индустри 70:80,

Кожув – Пелистер 73:68.

Шкупи – Блокотехна 53:102.

Води Работнички со 27 бода, Блокотехна и МЗТ Скопје Аеродром имаат по 26, Фени Индустри 23,...

0 Коментари

Остави коментари