МВР: Казни за 297 лица за неносење заштитна маска
Foto

МВР: Казни за 297 лица за неносење заштитна маска

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата по однос на мерката за носење лична заштита на лице регистрирани се 297 прекршоци, информира МВР.

Министерството за внатрешни работи повторно апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од владата со цел справување со ковид -19.

0 Коментари

Остави коментари