Москва: Одложени 49 авионски летови, а 16 се откажани поради снег
Foto

Москва: Одложени 49 авионски летови, а 16 се откажани поради снег

Околу 49 авионски летови се одложени, а 16 се откажани на московските аеродроми Внуково, Домодедово и Шереметјево поради снег. Метеоролозите во текот на ноќта најавија снежни врнежи во регионот на Москва.

Се прогнозира дека температурите во рускиот главен град ќе достигнат до минус 12 степени Целзиусови.

0 Коментари

Остави коментари