Мисајловски: Да не дозволиме да ставиме клуч на нашите компании
Foto

Мисајловски: Да не дозволиме да ставиме клуч на нашите компании

Многу жители на напшата држава се загрижени за економската состојба во која се наоѓаат и размислуваат да ја напуштат државата. Не смееме да дозволиме да се затворат нашите компании, изјави од Куманово носителот на изборна единица 2 од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски.

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата кандидати за пратеници во третата изборна единица игор јанушев денеска од општина лозово најави дека ВМРО-ДПМНЕ ќе се залага преку своите советници да бара од општината организирање референдум за граѓаните да се изјаснат за изградба на кафилерија.

0 Коментари

Остави коментари