Министерот Спасовски во посета на Делчево
Foto

Министерот Спасовски во посета на Делчево

Вицепремиерот и министер за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска ќе го посети полициското одделение од општа надлежност Делчево и ќе оствари средба со претставници од регионалниот центар Исток.

Во рамки на посетата, министерот Спасовски ќе ја посети општина Делчево, каде ќе се сретне со градоначалникот Горан Трајковски, како и со претставници на Советот на Општината и на Советот за превенција.

0 Коментари

Остави коментари