Министерот Филипче призна дека короната зема замав, маски ќе носиме и на улица
Foto

Министерот Филипче призна дека короната зема замав, маски ќе носиме и на улица

Министерот за здравство Венко Филипче вели дека се разгледува воведување на нови мерки за заштита од ковид-19 поради влошената состојба.

Според него, со зголемувањето на бројот на заразени во последните денови, есенскиот бран веќе започнал. За да се избегнат ограничувачки мерки како што се полициски час или карантин, се дискутира да се наложи задолжително носење на заштитни маски и на отворено.

 

0 Коментари

Остави коментари