Милвоки преку Торонто до 50. сезонска победа
Foto

Милвоки преку Торонто до 50. сезонска победа

Тимот на Милвоки бакс ја забележа победата број 50 во тековната НБА сезона, откако ноќеска на гостински терен го совлада бранителот на трофејот Торонто репторс.

Најзаслужни за, триумфот на Бакс беа Крис Мидлтон со 22 поена и осум скока и Јанис Адетокунбо со 18 поени и 17 скокови.

Резултати на натпреварите од НБА лигата одиграни ноќта меѓу вотник и среда:

Индијана – Шарлот 119:80

Торонто – Милвоки 97:108

Чикаго – Оклахома Сити 122:124

Денвер – Детроит 115:98

Лос Анџелес лејкерс – Њу Орлеанс 118:109

Портланд – Бостон 106:118

Голден Стејт – Сакраменто 94:112.

Најуспешен тим на Запад е ЛА Лејкерс со 44 победи и 12 порази, Милвоки е лидер во Источната конференција со биланс  50 победи и осум порази.

0 Коментари

Остави коментари