Милвоки го декласира Њујорк, Адетокунбо со дабл-дабл ефект
Foto

Милвоки го декласира Њујорк, Адетокунбо со дабл-дабл ефект

Убедлива победа изразена со 44 поени разлика забележа Милвоки против Њујорк ноќеска на домашен терен. Вообичаено, најзаслужен за триумфот на бакс беше Јанис Адетокунбо кој имаше дабл-дабл ефект, со 29 поени и 15 скока.

Резултати на натпреварите од НБА лигата играни ноќта меѓу понеделник и вторник:

Шарлот – Феникс 104:109

Филаделфија – Јута 103:94

Атланта – Голден стејт 104:79

Мемфис – Индијана 104:117

Милвоки – Њујорк 132:88

Сакраменто – Чикаго 106:113.

Лос Анџелес лејкерс со биланс 17-3 (победи-порази) и Милвоки бакс со 18-3 се лидери на табелите во Западната, односно Источната конференција.

0 Коментари

Остави коментари