Милиони луѓе ширум светот ја дочекаа 2019
Foto

Милиони луѓе ширум светот ја дочекаа 2019

Милиони луѓе ширум светот доаѓањето на новата година го дочекаа на улици на светските метрополи. Лондон, Париз и Берлин ја дочекаа новата година со големи огномети, но и со зајакнати безбедносни мерки на улиците. На прославата на тајмс сквер во њујорк илјадниците присутни се забавуваа на дождот и уживаа во изведбите на Кристина Агилера, Стинг и Снуп Дог. Во првите моменти од 2019 сите ја пееја „Њујорк, њујорк" на Френк Синатра.  Во 2019 година први влегоа жителите на островите Самоа и Кирибати.

 

0 Коментари

Остави коментари