Милевски за ТВ 24: Ако утре се инсистира на владина одлука за "францускиот предлог" ќе гласам против

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари средба со претседателката на ДОМ, Маја Морачанин, претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов и претседателот на Либерално-демократската партија Горан Милевски, партии кои се дел од владината коалиција. На средбата, како што соопшти Кабинетот на Пендаровски, Морачанин, Трајанов и Милевски, ги образложиле партиските согледувања за францускиот предлог и ги истакнале нивните загрижености. 

По завршувањето на средбата, Милевски ја даде следнава изјава за ТВ 24.