Милано ја прекина победничката низа на Макаби 92-88
Foto

Милано ја прекина победничката низа на Макаби 92-88

По шест последователни победи во кошаркарската Евролига, тимот на Макаби беше сопрен во Милано. Синоќа италијанскиот клуб беше поуспешен од израелскиот шампион со 92:88 (21:21, 26:21, 24:22 и 21:24).

Резултати на другите шест завршени натпревари од 9. коло во елитното кошаркарско натпреварување:

Жалгирис – Панатинаикос 85:86

Алба Берлин – Црвена ѕвезда 93:80

Баерн – Олимпијакос 85:82

Лион-Вилербан – Анадолу Евефс 84:90

Реал Мадрид – Химки 104:76

Валенсија – Зенит 94:90.

Табела: Анадолу Ефес 7-2 (победи-порази), Милано 7-2, ЦСКА Москва 6-2, Барселона, 6-2, Макаби 6-3, Реал Мадрид 6-3, Химки 6-3.

0 Коментари

Остави коментари