Мицкоски: СДСМ го кочи законот за ЈО
Foto

Мицкоски: СДСМ го кочи законот за ЈО

Кај Владата и СДСМ има отпор за носењето на Законот за Јавно Обвинителство - обвинува претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски. Ако се донесе квалитетно законско решение според него Заев и СДСМ ќе треба да одговараат за сите обвинувања за криминал и афери.

0 Коментари

Остави коментари