Мицкоски: Потребен е фронт - да се обединиме против корумпираните политичари

Треба да се обединиме против СДСМ и ДУИ ако сакаме да имаме современа држава, велат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

Според првиот човек на партијата, во Македонија денеска има корумпирани политичари кои што за ја имаат заробено државата.